Počeli radovi na probijanju tunela Kvanj

Na dionici Koridora Vc danas je službeno započelo probijanje tunela Kvanj, jednog od najvažnijih infrastrukturnih objekata na ovoj strateškoj prometnici.

Tunel se nalazi na poddionici Tunel Kvanj – Buna, dugoj 5,10 kilometara, koja je sastavni dio trase Mostar jug – Buna.

Riječ je o dvocijevnom tunelu, pri čemu desna cijev ima dužinu od 2.645 metara, a lijeva 2.720 metara. Tunel Kvanj imat će ključnu ulogu u poboljšanju prometne povezanosti Hercegovine te se smatra jednim od najznačajnijih objekata na južnom dijelu Koridora Vc.

Početak probijanja tunela označava novu fazu u realizaciji Koridora Vc, jednog od najvećih infrastrukturnih projekata u Bosni i Hercegovini. Ovaj koridor povezat će zemlju s europskom mrežom autocesta i dodatno potaknuti privredni razvoj cijele regije.

(AbrašRadio)

Picture of Alem Emin

Alem Emin

POGLEDAJ JOŠ

POVEZANO