Požar na deponiji Uborak ponovo se aktivirao na jednoj od lokacija na požarištu, potvrđeno je za Mostarski.ba u profesionalnoj vatrogasnoj jedinici (PVJ) Mostar.

Gust crni dim se kreće prema gradu.
Požar je aktivan od 7 sati, a trenutno se radi na pokušaju gašenja zatrpavanjem otpada pijeskom. Nakon što je jučer poslijepodne bio lokaliziran, na požarištu se radilo na zasipanju deponije šljunkom, saopćeno je jutros iz Operativnog centra Civilne zaštite i vatrogastva HNK.
Situaciju dodatno otežava vremenska prognoza, jer meteorolozi za naredne dane najavljuju sjeverni vjetar, koji puše u pravcu grada.
(AbrašRadio)







