Požar na Uboraku stavljen pod kontrolu

Požar na deponiji Uborak su nakon velike borbe ugasili vatrogasci Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar, potvrđeno je iz Operativnog centra Uprave za Civilnu zaštitu i vatrogastvo Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Iz Civilne zaštite podsjećaju da je i dalje na snazi Odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće za Grad Mostar, koja je donesena nakon izbijanja velikog požara na deponiji otpada Uborak 22. juna.

Štab civilne zaštite ponovio je apel građanima da se pridržavaju ranije izdanih preventivnih preporuka u cilju zaštite zdravlja i sigurnosti te da prate službena saopćenja i daljnje upute nadležnih službi.

(AbrašRadio)

Prijavi se na Newsletter

* indicates required

Intuit Mailchimp