Lana Pudar izborila još jedno finale

Lana Pudar (17) nastavlja sa sjajnom formom i ove godine, to je povrdila danas u Berlinu. Donijela je novu radost svim Bosancima i Hercegovcima.

S Grbavice u Mostar ide poseban poklon
Osvojila tri medalje, vratila se u Mostar i došla u školu, a onda je dočekale scene za pamćenje!

Naša najbolja sprotistkinja takmiči se na Svjetskom kupu, a odradila je još jednu odličnu utrku.

Lana Pudar se plasirala u finale Svjetskog kupa u Berlinu, u disciplini 200m delfin.

Lana je s vremenom 02:11.71 zauzela prvo mjesto u svojoj grupi i u ukupnom plasmanu treće mjesto.

Finalna utrka je na rasporedu poslijepodne u 18:35 sati.

Mlada Mostarka je na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu bila briljantna i uspjela je da osvoji čak dvije zlatne medalje, te je dodala u svoju vitrinu i jednu srebrenu medalju s ovog takmičenja.

Najbolja bh. plivačica pokazala je cijelom svijetu o kakvom talentu se radi, a na njene sjajne rezultata je malo ko ostao imun.

Treba dodati da je Lana pored tri osvojene medalje na Svjetskom juniorskom prvenstvu dobila i pehar za najbolju takmičarku na tom takmičenju, te je priznala da je za nju to najvrijedniji trofej koji je osvojila u dosadašnjoj karijeri.

Pred Lanom je dosta novih izazova, a glavni je naravno naredno ljeto u Parizu na Olimpijskim igrama.

Ne sumnjamo da će nas Lana u budućnosti obradovati sa još sjajnih rezultata na svjetskoj plivačkoj sceni.