Na deponiji Uborak jutros je izbio požar, a situacija je, prema informacijama Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar (PVJ), izuzetno ozbiljna.

Gori glavno skladište i objekti, a situacija na terenu i dalje je kritična. Svi zaposlenici su evakuirani.
U gašenje požara, osim vatrogasaca, uključili su se i pripadnici Oružanih snaga BiH, koji pomažu u obuzdavanju vatre.
Na terenu je angažovano 15 vatrogasaca sa sedam vatrogasnih vozila, dok je u gašenje uključen i Air Tractor.
Osim požara na Uborku, aktivni su i požari u naseljima Jasenica i Ortiješ.
(AbrašRadio)







