Audio / Izložba! Jedna slika, dvadeset autora s dva kontinenta

U Institutu Yunus Emre održana je izložba jedne slike!

U organizaciji JU Srednja građevinska škola Mostar i njihove bratske škole iz Istanbula, Hajrulah Kefoglu Anadolu Lisesi, izložbena je samo jedna slika koja prikazuje Stari most.

O čemu se radi?

Slika sastoji od 20 manjih radova.

Svaki rad, izradio je po jedan učenik iz ove dvije škole.

Umjetničko djelo je stvaralo dvadeset pari dječjih ruku, u dvije škole, u dvije države, možda čak i na dva kontinenta, a ipak predstavlja jednu cjelinu.

Profesirica Adna Hasanagić govori o projektu.

Profesorica

“Na prvi pogled slika prikazuje Stari most, koji je na više razina simbol povezanosti Republike Turske i Bosne i Hercegovine, ali promatrano dublje, svojim sadržajem i jedinstvenim konceptom izrade simbolizira povezanost svih ljudi i njihovo jedinstvo, bez obzira na ime ili porijeklo. Iako nas dijeli više od hiljadu  kilometara, zajedno možemo težiti zajedničkom cilju”, saopšteno je iz Srednje građevinske škole Mostar.

(AbrašRadio)

Prijavi se na Newsletter

* indicates required

Intuit Mailchimp

POGLEDAJ JOŠ

POVEZANO