Udruženje „Novi Pogled“ danas u 11h ipred TC Mepas Mall održat će tradicionalnu humanitarnu akciju Dan narcisa pod sloganom „JEDAN NARCIS – JEDAN ŽIVOT”, usmjerenu na podizanje svijesti o prevenciji raka dojke.

„Pozivamo Vas da nam se pridružite ispred TC Mepas Mall i date podršku , jer samo zajednička saradnja i međusobna podrška mogu doprinijeti na dizanju svijesti javnosti o obolijevanju od raka dojke i drugih malignih oboljenja. Dan Narcisa je prilika da uz podijeljeni cvijet narcis, brošuru i razgovor, pokušamo ukazati koliko je važno obaviti redovni preventivni pregled,da žene budu svjesne vlastite odgovornosti za zdravlje dojki ! Važno je upoznati građane o prevenciji kod malignih oboljenja,važno je svakodnevno raditi na edukaciji žena i prosvijećivati ih o važnosti redovnih pregleda u svrhu ranog otkrivanja”, stoji u saopćenju Udruženja i dodaje:
“Rak nažalost nije nešto što možemo spriječiti ,ali možemo ga na vrijeme otkriti i tada je u velikom broju slučajeva izlječiv. Upravo zato je važno govoriti o važnosti pregleda koji imaju veliku ulogu u očuvanju zdravlja i na važnost aktivnije brige o vlastitom zdravlju kao najvećem bogatstvu“, saopćeno je iz Udruženje „Novi pogled“, uz poruku ženama da brinu o sebi i idu na redovne preglede, jer rak dojke je izlječiv kad se otkrije na vrijeme.
(AbrašRadio)