Tehnologija digitalnih blizanaca za pogone za obnovljivu energiju

Foto: tockanai.hr

Tvrtka Schneider Electric predstavila je novo rješenje kojim digitalne blizance iz faze projektiranja i inženjeringa proširuje na fazu rada i održavanja postrojenja za obnovljivu energiju.

Novo rješenje predstavljeno je na svjetskoj turneji inovacija Innovation Summit World Tour – najvažnijem Schneider Electricovom godišnjem događaju za partnere i korisnike, piše tockanai.hr

Novo rješenje, EcoStruxure za obnovljive izvore energije (EcoStruxure for Renewables), osmišljeno je za tvrtke koje su se upustile u gradnju instalacija za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora. To uključuje i hibridne projekte, koji kombiniraju solarne i vjetroelektrane s uređajima za pohranu energije. Sustav je idealan za industrijska poduzeća koja nastoje dekarbonizirati svoje poslovanje integracijom hibridnih izvora energije kao što su solarne elektrane ili sustavi koji koriste tradicionalne agregate.

“Energetska kriza ubrzava energetsku tranziciju, a elektro distribucijske mreže se razvijaju tako da mogu prihvatiti veće količine energije iz obnovljivih izvora. To znači da moramo imati solarne i vjetroelektrane koje mogu opskrbljivati mrežu zelenom električnom energijom. Moramo imati industrije koje će biti u stanju pogoniti svoje poslovanje održivim izvorima energije. Naša tehnologija digitalnih blizanaca – primijenjena u rješenju EcoStruxure for Renewables – omogućuje tvrtkama kontinuitet digitalnih funkcionalnosti”, kazao je Frederic Godemel, izvršni potpredsjednik Odjela za energetske sustave i usluge u Schneider Electricu.

Postojeća tehnologija digitalnih blizanaca koristi se za projektiranje i simulacije sustava tijekom inženjerske faze njihova razvoja. EcoStruxure for Renewables omogućuje upraviteljima sustava uporabu podataka – koje su dobili analizom svojih pogona za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora – i u digitalnim blizancima njihovih instalacija. To rješenje olakšava nadzor jedne farme s pogonima za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora, skraćuje vrijeme koje je potrebno za popravak kvarova (Mean Time To Recovery – MTTR) i znatno smanjuje trajanje razdoblja između dva kvara (Mean Time Between Failures- MTBF).

Digitalni blizanci rješenja EcoStruxure za obnovljive izvore energije mogu unositi stvarne funkcionalne podatke u sustav AVEVA Unified Operations Center for Renewables i tako korisnicima pružiti potpuni operativni uvid u jedan ili brojne pogone za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora. Takvim pristupom dobiva se cjelovit uvid u poslovne operacije, veća sposobnost reakcije na događaje i agilnost u upravljanju solarnim i vjetro pogonima.

Kombiniranjem brojnih podataka prikupljenih s više zemljopisno udaljenih lokacija na kojima se nalaze pogoni za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora, stvara se dodana vrijednost, do koje se dolazi dubokom analizom ključnih pokazatelja poslovanja i praćenjem svih promjena, u doslovno svakom trenutku.

Picture of abrasradio

abrasradio

Ostavi komentar