“Varniči” na sjednici GV Mostar

Početak sjednice mostarskog Gradskog vijeća obilježile su “varnice” i žustra  rasprava o dnevnom redu zbog neslaganja o tome ko predlaže koju tačku dnevnog reda.

Raspravljalo se o tačkama koje se odnose na preraspodjelu novca iz budžeta pa su se razmijenile optužbe o njegovom “kasapljenju”.

Vijećnik Mirza Drežnjak rekao je kako je zakazao Odjel za urbanizam jer nije sposoban provesti projekte.

Gradonačelnik Mario Kordić rekao je kako se budžet usvaja u Vijeću te da je kasno usvojen.

“Vijećnici su u kampanji predlagali projekte koje nisu mogli ostvariti. To da su vama izbori dogodine, da krećete u kampanju i da trebate izvući novac, to je vaš problem”, rekao je Kordić i rekao kako neki vijećnici rade bezobrazno.

Vijećnik Haris Nadzraić je rekao kako je bezobrazno od gradonačelnika što je optužio vijećnike za izvlačenje novca iz budžeta i rekao kako je to opasna tvrdnja.

“Nemojte dirati poštenje i čast gradskih vijećnika”, rekao je.

Silvio Bubalo je upozorio kako su materijali za sjednicu dolazili četiri puta, da su mijenjani pet puta.

Niti jedna dopuna dnevnog reda nije dobila potrebnu većinu.

(AbrašRadio)

Prijavi se na Newsletter

* indicates required

Intuit Mailchimp

POGLEDAJ JOŠ

POVEZANO