31/01/2023

Grad Mostar pokrenuo izgradnju solarne elektrane za vlastite potrebe

Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić potvrdio je kako Grad Mostar pokreće izgradnju solarne elektrane za vlastite potrebe.

“Grad Mostar je prvi u Bosni i Hercegovini pokrenuo izgradnju solarne elektrane za vlastite potrebe. Naime, temeljem analize potencijala u odnosu na broj sunčanih sati i promjene u cijenama električne energije na globalnoj razini donijeli smo odluku o izgradnji solarne elektrane od 5X12 =60 megavata (MW). U odnosu na potrebe grada, kada je u pitanju sustav javne rasvjete i ostale potrošnje procjena je da će ovaj proizvodni kapacitet značajno smanjiti trošak električne energije.

Trenutno smo u procesu ishodovanja svih potrebnih dozvola kako bi još u ovoj godini počeli izgradnju solarne elektrane”, stoji u objavi na Facebook stranici mostarskog gradonačelnika.

Picture of abrasradio

abrasradio

Ostavi komentar